Sat Aug 25
Final
vs. Culver-Stockton L, 56-0
Fri Aug 31
TBD
at Roe Granger XC Meet
Northern State University
Fri Aug 31
Final
at Faith Bapt. Bible L, 3-0
Fri Aug 31
Final
vs. Cottey College (Mo.) L, 3-0
Ankeny, IA
Sat Sep 01
Final
vs. Manhattan Chrst. L, 3-0
@ Ankeny, IA
Sat Sep 01
Final
vs. Ozark Christian W, 3-1
@ Ankeny, IA
Wed Sep 05
Final
vs. Presentation JV L, 3-0
Ellendale, ND
Fri Sep 07
Final
at Dakota College at Bottineau L, 3-0
Bottineau, ND
Sat Sep 08
11:15 am
at 16th Annual Herb Blakely Invitational
@ Madison SD
Sat Sep 08
Final
at Grinnell L, 46-0
Mon Sep 10
Final
vs. Lake Region State College L, 3-0
Ellendale, ND
Fri Sep 14
Final
vs. Grinnell L, 3-0
St. Paul, MN
Fri Sep 14
Final
at Macalester L, 3-0
St. Paul, MN
Sat Sep 15
9:30 am
at Faith Invitational
Sat Sep 15
Final
vs. Beloit L, 3-0
St. Paul, MN
Sat Sep 15
Final
at Indiana Wesleyan University L, 80-6
Sat Sep 15
Final
at Alverno L, 3-0
St. Paul, MN
Thu Sep 20
Final
at Concordia-M'head JV L, 3-0
Moorhead, MN
Fri Sep 21
Final
vs. Dakota College at Bottineau L, 3-0
Homecoming
Sat Sep 22
Final
vs. Lewis-Clark Valley W, 21-20
Homecoming
Mon Sep 24
7:00 PM
at Jamestown JV
Jamestown, ND
Fri Sep 28
TBD
at Bethany Lutheran Invitational
@ Mankato MN
Fri Sep 28
Final
vs. North Central (Minn.) L, 3-0
@ Bemidji @ Bemidji, MN
Fri Sep 28
Final
at Oak Hills Christian W, 3-2
Bemidji, MN
Sat Sep 29
Final
at Oak Hills Christian L, 3-0
Bemidji, MN
Sat Sep 29
Final
vs. Robert Morris Peoria W, 26-20
Wed Oct 03
Final
at Lake Region State College L, 3-0
Devils Lake, ND
Fri Oct 05
4 pm
at Jammie Invitational
Sat Oct 06
Final
vs. Lawrence Tech L, 68-7
Thu Oct 11
Final
vs. Valley City St. L, 3-0
Ellendale, ND
Fri Oct 12
Final
at Calvary W, 3-0
Kansas City, MO
Sat Oct 13
12:30 pm
at UND Ron Pynn Classic
Sat Oct 13
Final
at Manhattan Chrst. L, 3-0
Sat Oct 13
Final
vs. Haywood College W, 41-6
Sat Oct 13
Cancelled
vs. Baptist Bible (Mo.)
@ (Manhattan)
Tue Oct 16
Final
vs. Concordia-M'head JV L, 3-0
Ellendale, ND
Fri Oct 19
Final
at Anoka-Ramsey Community College W, 3-0
Coon Rapids, MN
Sat Oct 20
Final
at Lewis-Clark Valley W, 28-24
Sat Oct 20
Final
at North Central (Minn.) W, 3-2
Clark-Danielson Gymnasium
Fri Oct 26
Final
vs. Oak Hills Christian L, 3-2
Ellendale, ND
Sat Oct 27
Final
vs. Oak Hills Christian W, 3-2
Ellendale, ND
Sat Oct 27
Cancelled
at Lawrence Tech
Fri Nov 02
Final
at Providence-Manitoba L, 3-1
Thu Nov 08
Final
at Ozark Christian L, 3-1
Thu Nov 08
Final
at Southwestern Adventist University W, 3-1
Fri Nov 09
Final
at Arlington Baptist L, 3-0
Fri Nov 09
Final
at Ozark Christian W, 3-1
Fri Nov 09
Final
at Arlington Baptist L, 3-0
Fri Nov 09
Final
vs. Leech Lake Tribal College W, 1-0
Fri Nov 09
Final
vs. Leech Lake Tribal College L, 108-104
Sat Nov 10
Final
vs. Leech Lake Tribal College W, 1-0
Sat Nov 10
Final
vs. Leech Lake Tribal College L, 98-85
@ Ellendale, ND
Tue Nov 13
Final
vs. Dakota St. L, 90-35
Tue Nov 13
Final
vs. Dakota St. L, 112-73
Fri Nov 16
Final
at Red River College W, 59-35
Fri Nov 16
Final
at Red River College L, 83-59
Sat Nov 17
Final
at Red River College L, 44-36
Sat Nov 17
Final
at Red River College L, 57-45
Tue Nov 20
Final
vs. Dakota College at Bottineau L, 83-35
Tue Nov 20
Final
vs. Dakota College at Bottineau L, 92-82
Fri Nov 30
Final
vs. Sisseton Whapeton College W, 81-55
Fri Nov 30
Final
vs. Sisseton Whapeton College L, 106-90
Sat Dec 01
Final
vs. Crown (Minn.) L, 66-32
Sat Dec 01
Final
vs. Crown (Minn.) L, 121-85
Wed Dec 05
Final
at Presentation L, 102-27
Wed Dec 05
Final
at Presentation L, 99-66
Tue Jan 08
5:30 PM
at Mayville St.
Tue Jan 08
7:30 PM
at Mayville St.
Fri Jan 11
Final
at Canadian Mennonite University L, 59-25
Fri Jan 11
Final
at Canadian Mennonite University L, 99-59
Sat Jan 12
Final
at Canadian Mennonite University L, 50-21
Sat Jan 12
Final
at Canadian Mennonite University L, 104-69
Tue Jan 15
Final
at Sisseton Whapeton College L, 92-52
Tue Jan 15
Final
at Sisseton Whapeton College L, 142-74
Thu Jan 17
Final
vs. Oak Hills Christian W, 86-57
Fri Jan 18
Final
vs. Providence-Manitoba L, 82-51
Fri Jan 18
Final
vs. Providence-Manitoba W, 87-83
Sat Jan 19
Final
vs. Providence-Manitoba L, 76-68
Sat Jan 19
Final
vs. Providence-Manitoba L, 94-82
Tue Jan 22
Final
at Minn.-Morris L, 74-32
Tue Jan 22
Final
at Minn.-Morris L, 111-56
Fri Jan 25
Final
at Turtle Mountain Community College L, 78-71
Fri Jan 25
Final
at Turtle Mountain Community College W, 103-101
Sat Jan 26
Final
at Turtle Mountain Community College L, 75-66
Sat Jan 26
Final
at Turtle Mountain Community College L, 95-91
Fri Feb 01
Final
at Faith Bapt. Bible L, 64-45
Fri Feb 01
Final
at Faith Bapt. Bible W, 81-70
Sat Feb 02
Cancelled
at North Central (Minn.)
Sat Feb 02
Final
at North Central (Minn.) L, 113-53
Tue Feb 05
Final
at Valley City St. L, 102-64
Thu Feb 07
Cancelled
vs. Oak Hills Christian
Fri Feb 08
Final
vs. AFLBS W, 48-45
Fri Feb 08
Final
vs. AFLBS L, 78-73
Sat Feb 09
Final
vs. AFLBS W, 65-63
Sat Feb 09
Final
vs. AFLBS L, 94-92
Fri Feb 15
Final
vs. Turtle Mountain Community College W, 78-67
@ Sisseton Conference quarter-final
Fri Feb 15
Final
at Sisseton Wahpeton L, 117-97
Conference quarter-final
Sat Feb 16
Final
vs. Canadian Mennonite University W, 58-56
@ Sisseton Conference semi-final
Sun Feb 17
Final
vs. Providence-Manitoba L, 73-60
@ Sisseton Conference Championship Sisseton
Thu Feb 21
Final
vs. Calvary Bible L, 73-68
@ Pollard Fieldhouse
Thu Feb 21
Final
at Emmaus L, 116-46
Sat Aug 24
Final
at Haywood College L, 20-7
Wed Aug 28
Final
at Lake Region State College L, 3-0
Sat Aug 31
Final
vs. Calvary W, 3-0
@ Minneapolis, MN
Sat Aug 31
Final
at North Central (Minn.) L, 3-0
Tue Sep 03
Final
at Valley City St. L, 3-0
Fri Sep 06
Final
vs. Assiniboine Community College L, 3-1
@ Bottineau, ND
Fri Sep 06
Final
at Dakota College at Bottineau L, 3-1
Sat Sep 07
TBA
at Hardrocker XC Classic
South Dakota School of Mines & Tech.
Sat Sep 07
TBA
at Hardrocker XC Classic
South Dakota School of Mines & Tech.
Tue Sep 10
Final
vs. Presentation JV L, 3-1
Fri Sep 13
TBA
at South Dakota State University
Fri Sep 13
TBA
at South Dakota State University
Sat Sep 14
Final
at Mayville St. L, 67-0
Fri Sep 20
Final
vs. Calvary W, 3-1
Fri Sep 20
Final
vs. Dakota College at Bottineau L, 3-0
Sat Sep 21
Final
vs. Lewis-Clark Valley W, 33-20
Fri Sep 27
6:30 PM
at Anoka-Ramsey Community College
Sat Sep 28
3:30 PM
at North Central (Minn.)
Mon Sep 30
4:00 PM
vs. Dakota State University
Fri Oct 04
TBA
at Jimmie Invitational
University of Jamestown
Fri Oct 04
TBA
at Jimmie Invitational
University of Jamestown
Sat Oct 05
12:00 PM
vs. Universitaire de St. Boniface
@ Otterburne, MB
Sat Oct 05
1:00 PM
at University of Colorado Colorado Springs
Sat Oct 05
6:00 PM
at Providence-Manitoba
Sun Oct 06
10:00 AM
vs. Canadian Mennonite University
@ Otterburne, MB
Sun Oct 06
2:00 PM
vs. Red River College
@ Otterburne, MB
Wed Oct 09
7:00 PM
vs. Concordia JV
Sat Oct 12
6:00 PM
at Robert Morris Peoria
Thu Oct 17
6:30 PM
at Kansas Christian
Fri Oct 18
10:00 AM
at Calvary
Sat Oct 19
TBA
at Ron Pynn Invitational
University of North Dakota
Sat Oct 19
TBA
at Ron Pynn Invitational
University of North Dakota
Sat Oct 19
11:00 AM
at Manhattan Chrst.
Sat Oct 19
1:00 PM
vs. Bethel College
@ Manhattan, KS
Sat Oct 19
1:00 PM
at Lewis-Clark Valley
Wed Oct 23
7:00 PM
at Presentation JV
Fri Oct 25
3:00 PM
vs. Faith Bapt. Bible
Fri Oct 25
7:00 PM
vs. Lake Region State College
Sat Oct 26
TBA
at Mount Marty Invite
Mount Marty College
Sat Oct 26
TBA
at Mount Marty Invite
Mount Marty College
Sat Oct 26
10:00 AM
vs. Faith Bapt. Bible
Tue Oct 29
7:00 PM
vs. University of Jamestown JV
Thu Nov 07
TBA
at Regional Tournament
Thu Nov 14
at NCCAA National Championship (Must Qualify)
Thu Nov 14
at NCCAA National Championship (Must Qualify)
Thu Nov 14
TBA
at ACCA National Tournament (Must Qualify)
Wed Nov 20
TBA
at NCCAA National Tournament (Must Qualify)
No Event
No Event
View Full Schedule